To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum witryny slowianki.org
Forum dyskusyjne Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół ZPiT "Słowianki"

Wielka Księga Wspomnień - Czterdziesci lat minęło jak jeden dzień

krzysztofniewiara - ¦ro 18 Mar, 2009 09:58
Temat postu: Czterdziesci lat minęło jak jeden dzień
To był na pewno 1969 rok chyba koniec wakacji. Jak zwykle w starym składzie czyli ja Krzysiek Niewiara, Lesiu Majka i Rysiek Sidorenko-Dygut poszli¶my na dziewczynki do Starego Żaczka. Znali¶my sie od zawsze, grali¶my w piłę, chodzili¶my do tych samych szkół i na te same dyskoteki. Nie było jeszcze Nowego Żaczka, Rotunda była zamknięta a w Starym Żaczku w bufecie odbywały się dyskoteki. Do stolika w pewnym momencie przysiadł się jaki¶ facet, przedstawił jako Zygmunt i co¶ mówił o tańcu, muzyce. Chyba nie za bardzo byli¶my zainteresowani tymi wywodami bo przyszli¶my na podryw. Chyba jednak z tego
" rwania " nic nie wyszło skoro dali¶my się temu Zygmuntowi namówić na przyj¶cie na próbę jaki¶ tam słowianek, które miały być wspaniałym zespołem. O tym że to jest Zespół folklorystyczny przekonali¶my się dopiero w Paderevianum , do którego poszli¶my zapytać co to s± te Słowianki. Trochę z ciekawo¶ci ale również trochę z muzyczno tanecznych zainteresowań w końcu w trójkę wybrali¶my się na próbę. W podziemiach pl±sało parę niezłych panienek, jaki¶ facet na cyji grał jak±¶ dziwn± muzykę chyba orientaln±, paru chłopaków co¶ nam absolutnie nieznanego tańczyło ale w sumie było bardzo wesoło. Ten Zygmunt, który nas w Żaczku namówił podszedł do nas i od razu zaprosił do ¶piewania i tańczenia. Leszek i Rysiek chcieli i¶ć do baletu a ja byłem niezdecydowany, ale po krótkim przesłuchaniu przez go¶cia , który grał na cyji (Jasiu Oczkowski) zdecydowali¶my że będę w chórze. Oczywi¶cie po próbie uznali¶my że Słowianki to strata czasu ale za tydzień chyba z nudów poszli¶my znowu na próbę. No i tak to się zaczęło. Wszyscy trzej byli¶my parę lat w Słowiankach ja najdłużej. Leszek i Rysiek w latach 90-tych pojechali do Francji i Kanady za chlebem . Wtedy w 69 roku mieli¶my wielkie plany i marzenia. Wszyscy rozpoczęli¶my studia na Prawie , skończyłem tylko ja. Pierwszy ze Słowiankami rozstał się Rysiek Dygut, potem Leszek Majka i na końcu ja. Leszek od kilku lat nie żyje o Ry¶ku słuch zagin±ł, jest podobno w Toronto a ja jestem z Wami Kochane Słowianki od czterdziestu lat. A wszystko przez Zygmunta Adamkiewicza. Zygmu¶, Prezesie i dzięki Ci Wielkie i kłaniam się nisko że tak cudownie zagospodarowałe¶ mi to czterdziestolecie i mam nadzieję że następne również. Nie zawsze było cudownie, jak w życiu, ale to że jeste¶my teraz po latach ci±gle razem to znak jak Wielka była nasza miło¶ć do tej Muzyki, tego tańca i jak wielu wspaniałych przyjaciół i znajomych poznali¶my w Słowiankach wła¶nie. I t± rado¶ci± chciałem się z Wami podzielić.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group